Deratizace - hubení hlodavců

je soubor opatření zajišťující hubení nebo omezování výskytu škodlivých hlodavců. Hlodavci jsou často přenašeči různých onemocnění např. Weilovy žloutenky, původce moru, listeriózy, tularemie, salmonely, sodoku a pneumocistózy.

Nejúčinnější je provádět hubení hlodavců preventivně, kromě přímého výskytu nejlépe 2x ročně, a to na jaře a na podzim. Preventivní deratizaci by měl provádět každý vlastník nebo správce objektu.

Nejčastější škůdci:

 • hubení myší domácích
 • hubení hrabošů polních
 • hubení potkanů
 • hubení krys

hubení hlodavců

Hubení hlodavců se provádí v prvé řadě za účelem ochrany lidského zdraví, teprve na druhém místě ve snaze zabránit ekonomickým škodám, které hlodavci působí. Ochranná deratizace se provádí z hlediska výskytu a šíření infekčních onemocnění a je preventivním opatřením. Ohnisková je prováděna v ohniscích výskytu infekčních onemocnění, kde již nemoc propukla a je nutno zamezit jejímu šíření. 

Kde hubíme škůdce:

 • půdy a sklepní prostory v rodinných, panelových a bytových domech
 • sklady, provozovny, haly, prodejny, výrobní areály
 • kanalizační stoky

Deratizační zákrok spočívá:

 1. v monitoringu – průzkum a pokládka návnady, zjištění druhu a rozsahu zamoření hlodavci
 2. technologii postupu – vytyčení všech kritických bodů pro pokládku nástrah
 3. aplikaci – samotné rozložení nástrah, v deratizačních staničkách (boxech)
 4. údržbě - pravidelná kontrola nástrah (doplnění, vyčištění)
 5. vyhodnocení - na základě výsledku a kontroly doporučíme další postup

Deratizaci dělíme na:

 • Jednorázová ohnisková

  v místech největšího výskytu hlodavců (domácnosti, sklepy a půdy bytů, rodinné domy, jednotlivé provozovny, prodejny). Během několika dní se dostaví účinek, je však krátkodobý.

 • Pravidelná ohnisková

  ochrana objektů v pravidelných cyklech, několikrát ročně, zejména u zemědělských a potravinářských zařízení, včetně pravidelné kontroly a doplněním nástrah.

 • Celoplošná

  ochrana většího území (města, obce, sídliště, průmyslové a skladovací areály). Nejvhodnější obdobím k provádění je jaro a podzim. Deratizace obvykle vyžaduje spolupráci s místním správcem kanalizační sítě.

Certifikáty

certifikát - deratizace     certifikát - dezinsekce     certifikát - dezinsekce     certifikát - živnostenský list

 

Naše společnost provádí hubení hlodavců a ostatních škůdců. Jedná se především o hubení myší, myšic, hrabošů, hubení potkanů a další. Pro tyto úkony disponujeme moderní aplikační technikou, která umožňuje dosažení vysoké efektivity zákroků. Dále provádíme hubení štěnic, mravenců, vos, sršňů, švábů, rusů, blech, faraonů a much.

Služby poskytujeme NON-STOP i o svátcích a víkendech

Sídlíme v Brně a působíme po celé ČR a v Jihomoravském kraji:

Brno, Blansko, Brno-venkov, Vyškov, Rosice, Tišnov, Slavkov, Třebíč, Hustopeče, Pohořelice, Hodonín, Břeclav, Znojmo, Boskovice, Kyjov, Žďár, Uherské Hradiště, Ivančice, Židlochovice a další.